Bilgisayar Bilimleri Lisesi Stajı

Lise stajı artık farklı ilgi alanlarına yayılmış durumda. Lise stajyerlerine çok açık olan bir alan bilgisayarla ilgili alanlardır. Bunun iyi bir örneği, Microsoft’un sunduğu staj programıdır. Ancak, bu tür bir program sunan başka şirketler var, tek yapmanız gereken bakmanız.

Bilgisayar Bilimleri İçin Lise Staj Programına Girmenin Yararları

Bu tür bir lise stajına girmek size bolca eğlence getirebilir. Bu tür programlarla çok güzel şeyler yaratabilirsiniz. Ayrıca sizi daha önce hiç bulunmadığınız yerlere götürebilirler. En önemlisi, ondan bir nevi tecrübe edinebilirsiniz. Ayrıca, becerilerinizi farklı yönlere uzatma ve yeteneklerinizi daha yüksek bir seviyeye getirme şansınız olacak.

Onların amacı

Çoğu şirketin lise stajını yapma amacı, sizin gibi lise öğrencilerine teknolojiye maruz kalmalarını sağlamaktır. Bu aynı zamanda gelecek vaat eden yetenek ve yetenekler bulmalarının bir yoludur. Bu nedenle, programlamada veya bilgisayarlarla ilgili herhangi bir beceride olağanüstü bir yeteneğiniz olduğunu düşünüyorsanız, staj programına girmek kesinlikle sizin için olacaktır. Ancak, bir tanesine girmek için hala bir dahi olmak zorunda değilsin. Bunun için bir püf noktası olduğu sürece, git o zaman!

Genel Nitelikler

Genel olarak, bilgisayar şirketleri sadece lise öğrencilerinden kelime işlem, e-posta ve teknoloji için yerleşik bir tutku konusunda yeterli deneyime sahip olmalarını ister. Visual Basic veya HTML ile herhangi bir programlama tecrübeniz varsa, o zaman daha iyi. Bazen, belirli bir bölgede veya bölgede genellikle lise öğrencisi olmak gibi programın bulunduğu alandaki lise öğrencisi olmak gibi özel gereksinimleri de vardır.

Çoğu şirket, bu gibi programlar için çaba harcayarak genellikle Afrika kökenli Amerikalı, Hispanik ve Kızılderililer gibi azınlık temsil eden azınlıklara hizmet veren kurumlara ve okullara destek sağlamak için yönlendirilir; engelli bireyler; genç kadınlar; ve ekonomik olarak dezavantajlı olan ailelerden gelen öğrenciler.

Diğer bazı genel yeterlilikler, lise / lise öğrencisi veya eşdeğeri olabilir. Programlar için asgari yaş genellikle en az 16’dır ve sürekli ikamet eden veya ABD vatandaşı olmak genellikle gereklidir. Ancak, nitelikler hala başvurduğunuz şirkete bağlı olarak değişebilir. Bazıları yukarıda belirtilenlerin dışında özel niteliklere sahip olabilir veya olmayabilir.

Ne kadar?

Bilgisayar alanındaki çoğu lise stajı genellikle yaklaşık sekiz ila on hafta sürer. Genellikle haftada bir saat kırk saatiniz olur. Şirketlerin bu tür programlar için ayırdığı süreler genellikle bir projeye dahil olmanız ve ekibinize katkıda bulunmanız için yeterince uzun.

Bu programlar genellikle yaz boyunca da düzenlenir. Genellikle haziran ayının ikinci tarafından başlar ve ağustos ayında sona erer. Sonbahar ya da kış tatilinde lise staj programlarına sahip olabilecek başka şirketler de var.

Bu nedenle, bilgisayar, programlama, grafik tasarım ve diğer ilgili alanlarda gelecekteki bir kariyer sahibi olmak istediğinizi düşünüyorsanız, o zaman bilgisayar alanında bir lise stajı yapmaya çalışın!

About eva

Check Also

Staj Sırasında Yapılması Gerekenler ve Yapılmayacaklar

Zaten staj yaparken, yapmanız ve yapmamanız gereken bazı şeyleri not almalısınız. Unutmayın, işyeri normal okulunuzdan ...