Devletten Uluslararası Staj Alma

Eğer uluslararası bir staj yapmak istiyorsan, bunu elde etmek için iyi bir kaynak hükümetten olacaktır. Doğrudan uluslararası stajyerlik altındaki uluslararası kuruluşlara başvurabilirsiniz. Bununla, başvuracağınız kuruluşun uluslararası standartlara uygun olduğundan ve özgeçmişinizi destekleyebileceğinden emin olabilirsiniz.

hükümet

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı yerel ve yurtdışındaki diğer federal kurumlarla birlikte bazı staj programları sunmaktadır; hem lisans hem de yüksek lisans öğrencileri için. Pozisyonların çoğu ücretsiz olmasına rağmen, uygulama hala çok rekabetçi. Ancak, çoğu öğrenci özel sektörde staj yapmak isteyeceğinden, çoğu öğrenci bu fırsatı gözden geçirme eğilimindedir.

Eğer yarışmaya katılmak istiyorsan, bunu erken yapmalısın. Yaz stajı için, 1 Kasım’a kadar başvurmalısınız; 1 Mart ve 1 Temmuz, sırasıyla sonbahar ve kış için son tarihlerdir.

ABD Dışişleri Bakanlığı

Çoğu başvuru sahibi tarafından gözden kaçırılan bir başka kaynak, şehir ve eyalet hükümetlerinin uluslararası ticaret ofisleridir. Kongrenin farklı komitelerinden bir tane de alabilirsiniz. ABD Dışişleri Bakanlığı Stajı almak, diplomasi alanında ümit verici bir kariyerin olup olmadığını görmek için iyi bir yoldur.

Hükümetin bu staj programlarının çoğu genellikle ücretsiz olmasa da, yine de bunlardan bazı faydalar sağlayabilirsiniz. Bir stajyerin devletten ücretsiz konut yardımı aldığı zamanlar vardır. Bununla birlikte, bu avantajdan yararlanabilmek için karşılamanız gereken bazı kriterler vardır.

Ücretsiz konut alabilmek için ABD vatandaşı olmalısınız. Ayrıca küçük veya kıdemli bir lisans öğrencisi olmalısınız. Lisansüstü öğrencileri staj için, stajını sürdürürken çalışmalarına devam ettiği sürece başvurabilirler. Başvurmak ve diğer başvuru detaylarını öğrenmek için Dışişleri Bakanlığı’nın web sitesine bakmayı deneyebilirsiniz.

ABD Barış Gücü

Hükümetten bir başka kaynak da ABD Barış Gücü olacak. Bu aynı zamanda, denizaşırı taban geliştirme türünde bir işle ilgilenen herkes için en iyi ödeme yapan ve en iyi giriş seviyesi pozisyonu olarak kabul edilir. Burada, Dışişleri Bakanlığı pozisyonlarından farklı olarak, sıradan insanlarla birlikte çalışıp yaşarsınız.

Ayrıca, uygun konumda olma kriterlerine de sahiptirler. İlk önce, bir ABD vatandaşı olmalısınız. O zaman, en azından bir lisans derecesine sahip olmalısın. Ayrıca onlarla iki yıllık bir taahhütte bulunmanızı da isterler.

Onlardan da birçok fayda sağlayabilirsiniz. İlk olarak, tüm masraflar onlar tarafından karşılanır. Hizmetiniz sonunda, 6.000 $ ‘dan fazla yeniden yerleştirme ödeneği alabilirsiniz. Ayrıca size tam destek ve eğitim veriyorlar. Eğitim kredileriniz zaman zaman ertelenebilir veya hatta kısmen iptal edilebilir. Lisansüstü çalışmalara devam ederseniz, küçük bir öğrenim desteği de alabilirsiniz.

Woodrow Wilson Vakfı

Hükümetle ilgili staj programları alabileceğiniz bir diğer organizasyon ise Woodrow Wilson Vakfı. Burs programları ile birlikte bazı staj programları sunmaktadırlar. Azınlıklar ve kadınlar programlarına başvurmaları konusunda şiddetle teşvik edilmektedir.

Sundukları bursların çoğu size yıllarca süren dersleri finanse edebilir ve genellikle yaz stajlarını ve enstitülerini içerir. Başvurmak için, 3 yıllık burs programına girme konusunda ikinci sınıf öğrencisi, kısa bir süre için gerçekleşen lisansüstü burs programına girmek için son sınıf öğrencisi olmalısınız.

About eva

Check Also

Staj Sırasında Yapılması Gerekenler ve Yapılmayacaklar

Zaten staj yaparken, yapmanız ve yapmamanız gereken bazı şeyleri not almalısınız. Unutmayın, işyeri normal okulunuzdan ...